Přehled dotací statutárního města Brna

Mgr. Miriam Kolářová

Mgr. Miriam Kolářová

Hudba

Studovala Dějiny umění na Univerzitě Karlově v Praze (v současné době doktorandka) a na Universität Konstanz (stipendium Herbert-Quandt-Stiftung), Freie-Universität Berlin (DAAD) a Universität Wien (AKTION). Dva roky byla externí přednášející v Semináři dějin umění MUNI Brno (Křesťanská ikonografie), dva roky grafická a webová designérka na volné noze (realizace mj. projektu digitální rekonstrukce a 3D modelu zaniklého kostela Sv. Mikuláše na Náměstí Svobody v Brně).
Je aktivistka (organizace protestů za záchranu kostela Sv. Mikuláše na Starém Městě pražském a protestů proti zrušení Janáčkovy opery v Brně) a organizátorka společenských debat v týmu Kabinet Havel v divadle Husa na Provázku.
Jako místostarostka městské části Brno-sever (2016 - do současnosti) usiluje o záchranu brněnské secesní Arnoldovy vily, realizaci galerie MČ Brno-sever ve Společenském centru na Lesné, aktivity při záchraně ateliéru Šestá větev v Černých Polích a realizaci KC Sibiř v Husovicích, realizaci hudebního projektu URBACT ON STAGE na ZŠ Merhautova.